Do zespołu trenera Błażeja Krzyształowicza dołączyła nowa zawodniczka, Jovana Brakocević-Canzian. Serbska atakująca jest jedną z najlepszych siatkarek na świecie. Może pochwalić się bardzo bogatym dorobkiem. Zdobywała m.in. mistrzostwo Europy w 2011 roku i srebrny medal podczas igrzysk olimpijskich w Rio.

30-latka w Łodzi ma uzupełnić lukę po Kai Grobelnej, która odeszła do Unendo Yamamay Busto Arsizio, klubu z włoskiej Serie A1.

- Po odejściu Kai Grobelnej długo szukaliśmy zawodniczki na pozycję atakującej. Nie chcieliśmy, by to był przypadkowy wybór. Szukaliśmy zawodniczki, która będzie niekwestionowaną liderką. Ogromnie cieszę się, że rozmowy zakończyły się podpisaniem kontraktu - powiedział Marcin Chudzik, prezes łódzkiego klubu.

Nowa atakująca Budowlanych mierzy 196 cm wzrostu, jej zasięg w ataku wynosi 309 cm. Serbka z pewnością będzie nękać swoimi zagraniami ligowe rywalki i niewykluczone, że złotymi zgłoskami zapisze się w historii Ligi Siatkówki Kobiet.

Zawodniczka zachwycała już kibiców wielu siatkarskich lig. Sięgała również po puchary Ligi Mistrzów czy Klubowych Mistrzostw Świata.  Teraz nadszedł czas, aby podbiła także serca polskich sympatyków.

- Jestem bardzo podekscytowana i szczęśliwa, że będę grała w Grot Budowlanych Łódź. Zawsze chciałam grać w Polsce, w polskiej lidze, która jest bardzo silna. Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę! Zawsze chcę wygrywać wszystko, taki jest mój cel, cel zespołu, dlatego uważam, że będzie to świetny sezon - powiedziała Jovana Brakocević-Canzian.

W ostatnim czasie Serbka reprezentowała barwy rumuńskiego CSM Bukareszt. W poprzednim sezonie wywalczyła z koleżankami dublet – mistrzostwo i puchar kraju.