Sto razy interweniowali w ciągu ostatniej doby strażacy z PSP w Łodzi w związku z opadami deszczu.

Interwencje strażaków związane były głównie z wypompowywaniem wody z zalanych piwnic.

Jak informuje Janusz Szkudlarek z Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Łodzi do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji wpłynęło 50 zgłoszeń o powstałych rozlewiskach. Utrudniały one poruszanie się po mieście, pieszym, samochodom i tramwajom. Jeszcze dzisiaj rano z powodu podtopień wiaduktów nie kursowały tramwaje m.in. na al. Bandurskiego, ul. Konstantynowskiej, czy Rzgowskiej.

Ruch uliczny w mieście utrudniały także nieczynne sygnalizacje świetlne. Według CZK było ich aż 20.

Padający deszcz dał się też we znaki w regionie.Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK) tylko w ciągu ostatnich godzin doszło do 25 interwencji. Podtopione zostały 22 budynki m.in. w Łęczycy czy Skierniewicach. Deszcz spowodował zalanie dwóch dróg lokalnych w powiecie brzezińskim. W Konstantynowie Łódzkim wylała rzeka Łódka, której wody podtopiły trzy budynki znajdujące się w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W Radomsku przy działaniach dotyczących wypompowywania wody został ranny jeden strażak.

Tymczasem Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie o kolejnych opadach, które mogą wystąpić dziś w Łódzkiem pomiędzy 15.00 a 21.00.

Prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h.

Powiaty i miasta, które zostały objęte komunikatem to: bełchatowski, brzeziński, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, łódzki wschodni, Łódź, opoczyński, pabianicki, piotrkowski, Piotrków Trybunalski, poddębicki, radomszczański, rawski, sieradzki, Skierniewice, skierniewicki, tomaszowski, zduńskowolski, zgierski.