Ogłoszono przetarg na kolejne inwestycje w ramach projektu "Tramwaj dla Łodzi". Planowane jest wybudowanie m.in. torowiska na ulicy Broniewskiego między al. Śmigłego-Rydza a ul. Rzgowską. Nowe tory powstaną również wzdłuż budowanej ulicy Nowowęglowej. Zapewnią one połączenie z dworca Łódź Fabryczna z linią tramwajową na ul. Kopcińskiego.

Urząd Miasta Łodzi planuje remont istniejących torowisk na ulicach: Rzgowskiej, Przybyszewskiego, Kilińskiego i al. Śmigłego-Rydza.
W ramach inwestycji wyremontowane zostaną również chodniki i wybudowane drogi dla rowerów.

Wszystkie inwestycje będą realizowane w systemie projektuj i buduj. Najpierw powstanie projekt a następnie, prawdopodobnie w drugiej połowie roku, rozpoczną się prace budowlane. W ramach projektu "Tramwaj dla Łodzi" prowadzone są już prace na ul. Dąbrowskiego. Rozstrzygnięto także przetarg na przebudowę al. Śmigłego-Rydza od Piłsudskiego do Przybyszewskiego. Prace rozpoczną się tam w wakacje.

Za 660 mln złotych wyremontowanych zostanie łącznie 11 km torowisk, jezdni i chodników. Wybudowanych ma być dwa kilometry nowych odcinków torów. Kupionych zostanie również 30 nowych tramwajów. Modernizacji doczeka się też  zajezdnia Chocianowice. Dofinansowanie projektu Tramwaj dla Łodzi z UE wynosi 411 mln złotych.