Na boisku piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego wystąpi dziś gwiazda polskiego rapu. Piotrkowscy fani wywalczyli sobie koncert muzyka, w internetowym głosowaniu. Zdobyli najwięcej głosów wśród miast ubiegających się o występ.

Impreza odbędzie się w ramach trasy Red Bull Music Presents: Quebonafide On Tour. Artysta wystąpi przed publicznością na nietypowej scenie – zaaranżowanym specjalnie do tego celu autobusie. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć utwory z albumu „Egzotyka”, który już w przedsprzedaży uzyskał status podwójnej platynowej płyty. Do 2018 roku krążek rozszedł się w ponad 60 tys. egzemplarzach. Album był najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce w 2017 roku.

Quebonafide to pseudonim sceniczny Kuby Grabowskiego, który szturmem wdarł się do polskiej sceny rapowej. Pochodzący z Ciechanowa raper zdobył serca fanów dzięki autentyczności zawartej w zwrotkach odnoszących się do współczesnych realiów oraz niesztampowemu podejściu do produkcji utworów. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.30. Otwarcie bram nastąpi już o godzinie 19.00. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp bezpłatny.