W dotychczas biurowym otoczeniu na dobre rozpoczęła się pierwsza inwestycja mieszkaniowa. Pierwsi lokatorzy do 11-kondygnacyjnego budynku wprowadzą się pod koniec 2019 roku. Dzisiaj przedstawiciele dewelopera oraz władz miasta wmurowali kamień węgielny pod jego budowę.

11-kondygnacyjne budynki zbudowane zostaną u zbiegu ulic Tramwajowej i Węglowej, z widokiem na zachodnią część Nowego Centrum Łodzi. W sumie powstanie tu ponad 400 mieszkań.

Osiedle Primo to pierwsza łódzka inwestycja firmy Profbud. Jej przedstawiciele wspólnie z prezydent Łodzi wmurowali kamień węgielny pod jego budowę.

Najwcześniej lokatorzy wprowadzą się do nowych budynków pod koniec 2019 roku. To pierwsza mieszkaniowa inwestycja w Nowym Centrum Łodzi.

Do tej pory inwestorzy i deweloperzy stawiali na budynki biurowo-usługowe. Od roku działa biurowiec Nowa Fabryczna, w której swoją siedzibę ma m.in. Whirlpool. Kilka miesięcy temu otwarty został Przystanek mBank. Trwa budowa Bramy Miasta - dwóch wieżowców, które mają się stać wizytówką Łodzi. Gotowe będą w 2020 roku. Kilka inwestycji dopiero ma się rozpocząć - to m.in. budowa hotelu, biurowca i apartamentowca firmy Ghelamco, która kupiła najdroższą działkę w Nowym Centrum Łodzi. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku. Tej inwestycji towarzyszyć będzie budowa podziemnej ulicy Hasa oraz Rynku Kobro, który będzie wykorzystywany jako arena miejskich wydarzeń.

ŁWD - M.Kowalczyk
ZOBACZ PEŁNE WYDANIE ŁÓDZKICH WIADOMOŚCI DNIA