Łódzka Kolej Aglomeracyjna zamówiła od firmy Newag S.A. 14 nowych trójczłonowych pociągów typu Impuls II. Pojazdy są już na ukończeniu, właśnie trwa ich malowanie w barwy przewoźnika. Testy szynowców w terenie zaplanowano na czerwiec.

Pociągi będą wyposażone m.in. w klimatyzację, wi-fi, miejsca na rowery, nowoczesne systemy informacji pasażerskiej czy defibrylatory. W pojazdach znajdować się będzie po 160 miejsc siedzących.

Pierwszy z pociągów jest już pomalowany. W czasie wakacji przejdzie on szczegółowe testy w Żmigrodzie, zaś na przełomie sierpnia i września odbędzie jazdy próbne po województwie łódzkim. Pierwsza partia nowych pociągów ma trafić do przewoźnika już w październiku tego roku. Następne 10 sztuk ŁKA otrzyma w 2019 roku. Pociągi będą obsługiwać połączenia w województwie łódzkim.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zapowiada, że pociągi wyjadą na szyny w grudniu tego roku. Wtedy też planowane jest uruchomienie nowego połączenia na trasie Skierniewice - Łowicz – Kutno

Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest pierwszym przewoźnikiem w Polsce, który otrzyma pociągi typu Impuls II od Newag S.A. Dostawca zobowiązał się do serwisowania pociągów przez 12 lat. Całkowity koszt zakupu wynosi ponad 262 milionów złotych z czego 181 milionów złotych zostało pozyskane z dofinansowania z projektu Regionalnego Programu Operacyjnego.