Dziś, na mocy ustawy dekomunizacyjnej, zrównany z ziemią został pomnik, który miał hołdować „Młodzieży polskiej walczącej o socjalistyczną ojczyznę”.

Pomnik znajdował się na skwerze przy Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Pierwotnie była to rzeźba stworzona w latach 70-tych przez młodych artystów. Dopiero później w zarządzie miejskim Socjalistycznego Związku Młodzieży Polskiej zadecydowano o dołożeniu płyty dziękczynnym napisem: „Młodzieży polskiej walczącej o socjalistyczną ojczyznę”. 

Jak informnuje tomaszowski ratusz, teren, na którym stał pomnik, zostanie zmodernizowany. Z inicjatywy prezydenta Marcina Witko powstanie skwer „dla zdrowia”. 

- Prezydent zaproponuje radnym by nadać mu imię profesora Zbigniewa Religi. Skwer zostanie urządzony tak, by pochłaniać szkodliwe substancje z powietrza. Mają zostać zastosowane nowatorskie i ekologiczne rozwiązania - czytamy na stronie urzędu. W województwie łódzkim na wyburzenie czeka jeszcze kilka peerelowskich reliktów m.in. w Pabianicach (WIĘCEJ NA TEN TEMAT).