W Urzędzie Miasta Łodzi będą przeprowadzone konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania terenów na Brusie. Wcześniej wiceprezydent Wojciech Rosicki ogłosił, że miasto wycofuje się z pomysłu sprzedaży tych terenów co oznacza, że nie ma mowy o tym by wybudowano tam apartamentowce, jak pierwotnie zakładano.

W samo południe wiceprezydent Łodzi Wojciech Rosicki ogłosił, że miasto rezygnuje z pomysłu przeznaczenia połowy terenów na Brusie pod zabudowę rezydencjalną.

Jak mówił wiceprezydent najlepszym rozwiązaniem jest pozostawić las na Brusie i zainwestować w ścieżki spacerowe i rowerowe, place zabaw dla dzieci i inne elementy małej architektury. Pomysł też zakłada wykonanie ścieżek edukacyjnych: historycznej i ekologicznej. Takie inwestycje mają być finansowane z budżetu obywatelskiego i budżetów rad osiedli.

Pod głosowanie zostały poddane trzy projekty, pierwszy dotyczący sprzedaży działek, drugi, który zakładał pozostawienie lasu na Brusie w obecnym stanie i trzeci autorstwa posła Waldemara Budy, by zbudować tam baseny termalne, strzelnicę i stok narciarski. Łodzianie mają zdecydować w jaki sposób zostanie zagospodarowany teren na Brusie. Głosowanie i konsultacje społeczne potrwają do 31 stycznia. Później pomysł, który będzie miał najwięcej głosów zostanie poddany pod głosowanie radnych.

ŁWD - M. Aleksandrzak-Grabska