Ma pokonać 1000 km zużywając przy tym zaledwie litr paliwa. Zespół Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej zaprezentował swój trzeci, udoskonalony bolid o nazwie "Eco Arrow 3.0" Jest znacznie lżejszy od swoich poprzedników i lepiej wyposażony. Studenci wierzą, że to pojazd, który ma szansę pobić ich własny rekord - rekord Polski - w pokonywaniu jak najdłuższego dystansu przy rekordowo małym zużyciu paliwa.

Nad bolidem studenci pracowali 15 miesięcy. W nowej konstrukcji zastosowali wiele zmian. Wszystko po to by bolid pokonywał rekordowe odległości spalając przy tym tak mało paliwa, jak to tylko możliwe. Samochód ma bardziej aerodynamiczny kształt, waży o 11 kilogramów mniej.

Pierwszy ze skonstruowanych przez studentów pojazdów potrzebował zaledwie litr paliwa by pokonać odległość ponad 830 kilometrów. Ten wynik jest rekordem Polski. Dziś studenci liczą, że nowy pojazd umożliwi pobicie tego wyniku. Planują przejechać 1000 kilometrów na jednym litrze paliwa.

Do tej pory pojazdy studentów z politechniki łódzkiej wystartowały w 9 międzynarodowych zawodach. Na kolejne, ale już z nowym bolidem pojadą wiosną do Francji.

(ŁWD - A. Śmiechowska)