"Koniec Świata Wartości" - publikacja Wydawnictwa Szkoły Filmowej stała się pretekstem do spotkania studentów i pedagogów PWSFTViT z jednym z najwybitniejszych artystów teatru Krystianem Lupą. W spotkaniu prowadzonym przez Jacka Cieślaka wzięli także udział aktor Krystiana Lupy Piotr Skiba i współautor książki Łukasz Maciejewski.

Spotkanie z fascynującą książką wydaną w języku polskim i angielskim - w tle, miało wyjątkową atmosferę. Rozpoczęło się od powitania Krystiana Lupy jako wybitnego twórcy, współautora książki i tego, który na początku lat 70 -tych został wyrzucony ze Szkoły Filmowej za "brak talentu". Dzięki tej książce Krystian Lupa powrócił do Łódzkiej Szkoły Filmowej.

W Książce "Koniec świata wartości" zostały zamieszczone rozmowy o dzieciństwie Lupy, pierwszych zawodowych latach, o fascynacji Swinarskim i polemice ze sztuką, o teatrze, kinie, plastyce i szkołach teatralnych, które kształcą aktorów dla teatru mieszczańskiego.

Krystian Lupa - reżyser teatralny, scenograf, grafik, dramaturg, tłumacz oraz profesor sztuki teatralnej, laureat wielu nagród, otrzymał m.in. prestiżową Europejską Nagrodą Teatralną, ciągle w sposób fascynujący mówi o marzeniu, śnieniu, własnym ciele, własnej duszy, wstydzie aktora, instynktach "Wysokich" i niskich".

ŁWD - K. Piaseczna