Tomaszów Mazowiecki (Łódzkie) dołączył do grona polskich miast z bezpłatną komunikacją miejską. Od 1 stycznia jego mieszkańcy mogą korzystać z darmowych przejazdów i nowych hybrydowych autobusów.

   Bezpłatnie komunikacją miejską w Tomaszowie Mazowieckim mogą podróżować mieszkańcy miasta, a także gminy. W praktyce do darmowych przejazdów osoby mieszkające w Tomaszowie Mazowieckim uprawnia "Karta Tomaszowianina", a gminy - "Tomaszowska Karta Komunikacyjna". Pozostali za jednorazową podróż nadal muszą zapłacić 3 zł lub 4 zł, co ma być zachętą do wyrobienia karty.
   "To jedno z wielu działań na rzecz mieszkańców, którzy płacą u nas podatki. Jestem również pewien, że dzięki wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji i nowych, ekologicznych autobusów, mieszkańcy częściej będą decydować się na pozostawienie auta w garażu, dzięki czemu będziemy mogli oddychać czystszym powietrzem" – powiedział prezydent Tomaszowa Mazowieckim Marcin Witko.
   Od 15 stycznia tomaszowianie będą mogli korzystać również z nowego taboru Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego (MZK). Wtedy wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy wraz ze zintegrowanym systemem informacji pasażerskiej. Na ulice, by sprawdzić nowe linie, testowo już wyjechały pierwsze z 25 zakupionych nowoczesnych, ekologicznych autobusów o napędzie hybrydowym. (PAP)