Blisko 350 uwag dotyczących rewolucji komunikacyjnej zgłosili łodzianie przez specjalną stronę internetową. Portal na którym można dyskutować o zmienionej w kwietniu łódzkiej siatce połączeń MPK działa od dwóch dni. Urzędnicy zapewniają, że głos łodzian będzie brany pod uwagę przy wprowadzaniu korekt rozkładów, ale nie wiedzą kiedy zmiany nastąpią.

Uwagi można dodawać na stronie transport.geodyskusja.pl. Po zarejestrowaniu pokazuje się mapa Łodzi i komentarze. Aby dodać swoją opinię należy wybrać lokalizację, której dotyczy i zaznaczyć, czy chodzi o przebieg linii, czy np. organizację ruchu. Strona będzie działaś do końca przyszłego tygodnia. Zebrane informacje mają pomóc we wprowadzeniu poprawek do rozkładów MPK.

Swoje uwagi dotyczące rewolucji komunikacyjnej można też zgłaszać osobiście w Zarządzie Dróg i Transportu.

W październiku - na zlecenie Urzędu Miasta Łodzi - miały zostać przeprowadzone badania ruchu pasażerskiego. To między innymi na ich podstawie urzędnicy planowali opracować poprawki w rozkładach. Tak się jednak nie stanie, bo firma, która wygrała przetarg na przeprowadzenie tych badań nie przystąpiła do zadania. - W najbliższych tygodniach będą przeprowadzone troszeczkę mniejsze i łatwiejsze do zrealizowania badania, które coś nam powiedzą o działaniu tego systemu - mówi Tomasz Bużałek z Biura Strategii Miasta Łodzi.

Zmian w organizacji komunikacji miejskiej możemy spodziewać się dopiero za kilka miesięcy.

ŁWD - K.Matczak