Niesprawna wentylacja, odpadający tynk i grzyb - skarżą się mieszkańcy kamienicy przy Legionów 15 w Łodzi. Budynek został odnowiony z miejskiego programu Mia100 kamienic. Lokatorzy zgłosili usterki dwa miesiące temu, miały być one naprawione do końca września.

Wilgoć i grzyb pojawił się w większości mieszkań na parterze wyremontowanej przez miasto kamienicy. I choć w wielu przypadkach to mieszkańcy na własną rękę usuwali go ze ścian, to zgodnie przyznają, że ten problem wraca.

Mieszkańcy płacą 9 złotych za metr kwadratowy.W przypadku większości lokatorów czynsz za mieszkanie to dziewięćset złotych. Kamienica dwa lata temu została zrewitalizowana w ramach miejskiego programu Mia100 Kamienic. Lokatorzy zgłosili usterki w lipcu tego roku.

Dziś do kamienicy przy Legionów 15 przyszła komisja, która oceniała czy zgłoszone usterki zostały usunięte, a prace przeprowadzone jak należy.

Gruntowny remont kamienicy kosztował ponad 5 milionów złotych. Do tej pory część lokali użytkowych i mieszkań stoi pusta, bo nie znaleźli się chętni do wynajmu

(ŁWD - M. Aleksandrzak-Grabska)