Festiwal Łódź Czterech Kultur to ponad czterdzieści propozycji: teatralnych, muzycznych, filmowych i z obszaru sztuk wizualnych – dziesięciodniowe święto wielokulturowości i dialogu poprzez sztukę.

Od 8 do 17 września uczestnicy Festiwalu wezmą udział w szeregu kulturalnych wydarzeń. To między innymi premierowe koncerty i spektakle: szaleńcza zabawa z Yiddish Twist Orchestra na Starym Rynku, mieszanka brzmień od Oligarkh czy izraelskiej supergwiazdy – Dudu Tassa. Uniwersalne pytania w spektaklach „Ashes to Ashes” i „Czarnobylska modlitwa”. Polskość odbita w lustrze satyry kabaretu Pożar w burdelu, pytania o tożsamość Łodzi – odczytywanie miejskiej archeologii, spacery śladem historycznej wielokulturowości, spotkania i rozmowy. Do Łodzi przyjadą między innymi Janusz Głowacki, Andrzej Krakowski, Marta Ziółek, Robert Rumas. W przestrzeni miasta pojawią się murale, koronki, instalacje artystyczne od streetartowej światowej czołówki. A na finał - niezwykły koncert „Cohen i kobiety” z udziałem dwunastu znamienitych polskich wokalistek.

Wszystkie wydarzenia Festiwalu Łódź Czterech Kultur łączy wspólne hasło: „Alfabet Dialogu”, odwołujące się do rozpisania na nowo opowieści o nowoczesnym i otwartym mieście, czerpiącym siłę z różnorodności i wielokulturowości, która je zbudowała.

(źródło - materiały prasowe organizatora)