Prokuratura Rejonowa Łódź – Śródmieście wyjaśnia okoliczności, w których mogło dojść do powstania u 2–miesięcznego chłopca obrażeń ciała, m.in. złamań kości czaszki. Zatrzymano 21–letnią matkę dziecka. Poinformował o tym w piątek PAP rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania. Jak wyjaśnił, zawiadomienie w tej sprawie złożył w piątek Ośrodek Pediatryczny przy ulicy Spornej w Łodzi.


W czwartek do placówki został przyjęty 2–miesięczny chłopiec, przywieziony przez matkę na badania kontrolne. Niepokój lekarza wzbudził w krwiak obrębie oczodołu. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono u niemowlęcia także złamania czaszki. Zdaniem szpitala, może to wskazywać na zespół dziecka maltretowanego.
Matka dziecka w rozmowie z lekarzem twierdziła, że krwiak powstał prawdopodobnie samoistnie podczas snu. "Przeczy temu jednak ocena wyrażona przez szpital, a także uzyskana opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej, którego zdaniem ujawnione obrażenia najprawdopodobniej są wynikiem urazu" - mówi Kopania.
Prokuratorzy i policjanci ustalają okoliczności, w których doszło do powstania obrażeń. W piątek zatrzymana została 21–letnia matka chłopca. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mieszkała wraz ze swoim konkubentem.

(PAP)