Wciąż około 2 tysięcy odbiorców z powiatu radomszczańskiego pozostaje bez prądu. Po wtorkowych opadach śniegu w powiecie doszło do wielu uszkodzeń sieci elektrycznej pozbawiając prądu ponad 50 tysięcy odbiorców. Sytuacja powoli wraca do normy. Jak informuje biuro prasowe PGE Dystrybucja, obecnie bez prądu pozostają mieszkańcy gmin Kamieńsk, Dobryszyc czy Gomunic.

Pan Zdzisław, mieszkaniec gminy Gomunice od środy w domu nie ma prądu. Nie działający bez elektryczności telewizor zastąpiło radio na baterie. Nocą zaś za jedyne oświetlenie służy mała świeczka. Mężczyzna jakoś sobie radzi ale dziwi się, że doszło do takiej sytuacji.

Z 4 dniowym brakiem prądu mieszkańcy radzą sobie jak mogą. Na podwórkach pojawiły się małe agregaty tak by dostarczyć choć trochę elektryczności . Wodę w gminie udało się uruchomić dzięki sprowadzonym potężnym agregatom prądotwórczym, które udostępniło PGE. Jest ich w gminie w sumie 6.

Dzięki agregatom prąd pojawił się również w części osiedla, elektryczność ma również urząd oraz ośrodek zdrowia. W związku z brakiem elektryczności niektóre sklepy czy punkty pocztowe zamknięto. Odwołano zajęcia w przedszkolu. Energetycy od kilku dni walczą o to by przywrócić prąd w całej gminie.

W usuwaniu awarii do gminy PGE ściągnęło ekipy nie tylko z województwa, ale ościennych miast.

(ŁWD - K. Zajda)