Obrzędy związane z Wielkanocą i dyngusem opisywane są także w ludowych przyśpiewkach. Po taki właśnie repertuar sięgnął sieradzki zespół OVO. I choć kapela znana jest z mocnego brzmienia, to niedawno muzycy wydali album z tradycyjnymi przyśpiewkami sieradzkimi, ale w nowych aranżacjach. Na płycie zatytułowanej „Na ludOVO” ludowe przyśpiewki rozbrzmiewają w rytmie rocka, reagge i punkrocka.

„Po Dyngusie” to jedna z pierwszych przyśpiewek, którą zespół OVO postanowił odświeżyć i nadać jej zupełnie nowe brzmienie.

Przygotowując materiał do płyty muzycy przesłuchali kilkadziesiąt nagrań przyśpiewek w wersji a’capella, z tego wybrali 8 utworów, do których sami skomponowali nowe aranżacje.

Na płycie ,,Na ludOVO'' dominują owijoki i oberki. Wszystkie z regionu sieradzkiego, z którego w większości pochodzą też sami muzycy. Jak się okazuje – tradycyjne przyśpiewki nie tylko twórcom przypadły do gustu.

„Na ludOVO” to już 4 płyta zespołu OVO, nagrana w powiększonym składzie, bo wzbogaconym o skrzypce i mandolinę. Jak zapowiadają muzycy – latem ruszą w trasę koncertową po regionie.

(ŁWD - M. Cichocka)