Mini boisko do piłki nożnej, nowe piaskownice i labirynt - po wakacjach dzieci uczęszczające do Przedszkola Miejskiego nr 101 przy ul. Rejtana 10 będą mogły korzystać ze zmodernizowanego placu zabaw.

fot.https://uml.lodz.pl fot.https://uml.lodz.pl Dobiegają końca prace przy budowie mini boiska do piłki nożnej i nowych piaskownic, gotowy jest już labirynt. W ramach projektu odtworzona zostanie również zieleń na placu zabaw. Zadanie realizowane jest w ramach budżetu obywatelskiego.

Wnioskodawczyni Marta Sołtysiak-Rojek powiedziała - Pomysł na projekt zrodził się w trakcie współpracy z przedszkolem. Dotychczas realizowaliśmy projekty językowe, tym razem postanowiliśmy przygotować projekt sportowy pn. "Sportowa Akademia Przedszkolaka". Chcemy, aby dzieci z przedszkola miały jeszcze lepszą możliwość rozwoju sportowego podczas zajęć w przedszkolu. W ramach budżetu obywatelskiego zakupiliśmy mini boisko do piłki nożnej, labirynt, nowe piaskownice i przyrządy do ćwiczenia równowagi. Łączny koszt modernizacji placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 101 wynosi 115 tysięcy złotych.

- W przestrzeni miejskiej funkcjonuje ponad 150 ogólnodostępnych placów zabaw, w tym na terenach administrowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej, czyli w parkach i zieleńcach - 61. Do tego dochodzi jeszcze ponad setka placów zabaw przy placówkach oświatowych. W sumie to ogromna liczba placów zabaw na terenie miasta. Od 2014 r., czyli od początku budżetu obywatelskiego, zrealizowaliśmy ponad 20 placów zabaw. W tym roku realizujemy kolejnych 5. Największym z nich jest nowoczesna strefa animacji i rozrywki powstająca w parku na Zdrowiu, na terenie dawnego lunaparku, za ok. 2 mln złotych - dodaje Ewelina Wróblewska, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.