Dobre wieści napłynęły z Berlina, gdzie rozgrywane są lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Obaj reprezentanci łódzkiego RKS-u, Adam Kszczot i Mateusz Borkowski wygrali swoje biegi eliminacyjne na dystansie 800 m i pewnie awansowali do półfinału.

Jako pierwszy na bieżni zameldował się młodszy z łódzkich zawodników. Mateusz Borkowski startował w drugim biegu eliminacyjnym. 21-latek z czasem 1.46.41, jako pierwszy przekroczył linię mety i mógł cieszyć się z awansu do kolejnej fazy mistrzostw.

Kilkanaście minut później na starcie czwartego biegu kwalifikacyjnego pojawił się Adam Kszczot. Obrońca tytułu sprzed dwóch lat również zostawił rywali za plecami, wbiegł na kreskę z wynikiem 1.46.31.

Do półfinału biegu na 800 m zakwalifikował się także trzeci z reprezentantów Polski, Michał Rozmys. 23-latek wystąpił w pierwszym biegu eliminacyjnym, zajął drugie miejsce z czasem 1.48.01.

Półfinały zaplanowano na piątek (10 sierpnia).

Transmisje z lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie można oglądać na antenach Telewizji Polskiej (TVP1, TVP2, TVP Sport).