W trakcie drugiego dnia berlińskich Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce, zawodnicy z województwa łódzkiego opuszczali Stadion Olimpijski w zupełnie odmiennych humorach.

Do środowego półfinału w biegu na 400 m przez płotki awansowała Justyna Saganiak. Zawodniczka UKS-u 55 Łódź z czasem 57,24 zajęła w swoim biegu eliminacyjnym czwarte miejsce. Ostatecznie Polka do następnego etapu trafiła z jedenastym rezultatem.

- Przestraszyłam się chyba, że mogę ten bieg wygrać. Popełniłam błąd techniczny na którymś z płotków i mnie wyhamowało. W półfinale rzucę na szale wszystko co mam, żeby znaleźć się w walce o medale. Stać mnie na wynik poniżej 56 sekund – powiedziała polska płotkarka.

Przez eliminacje z powodzeniem przebrnęła także druga z Polek, Joanna Linkiewicz. Wicemistrzyni Europy sprzed dwóch lat była pierwsza w swej serii z wynikiem 56,66. Do półfinału awansowała z czwartym rezultatem.

Na jutro organizatorzy zaplanowali także rywalizację medalową w rzucie dyskiem. Niestety, zabraknie w niej biało-czerwonych.  Robert Urbanek i Piotr Małachowski nie przebrnęli przez eliminacje.

Rzut na odległość 62 m pierwszego z Polaków był za krótki, by ten mógł awansować do dwunastoosobowego finału. Ostatecznie zajął 14. miejsce, a do pełni szczęścia zabrakło mu naprawdę niewiele, zaledwie 12 centymetrów.

Znacznie słabiej spisał się broniący tytułu mistrzowskiego z Amsterdamu, Piotr Małachowski. 35-latek spalił swoje wszystkie trzy próby.

-  Najlepszy treningowo rok w mojej karierze, a nie ma wyników. Nie wiem dlaczego. Jestem zawiedziony. Trudno, żebym nie był. Wszyscy byśmy chcieli, żeby wynik był inny. Może mój bardzo ciężki trening odda ten wysiłek w kolejnych latach. Nie wiem, co się stało dziś z Piotrkiem, bo nie widziałem jego rzutów. Taki jest jednak sport i takie rzeczy się zdarzają. To bardzo delikatna konkurencja. Jeden błąd i wszystko się sypie – mówił po nieudanych eliminacjach rozżalony dyskobol.

Transmisje z lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie można oglądać na antenach Telewizji Polskiej (TVP1, TVP2, TVP Sport).
O LEKKOATLETACH Z WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO STARTUJĄCYCH NA MISTRZOSTWACH EUROPY W BERLINIE PRZECZYTACIE TAKŻE TUTAJ