Zarząd łódzkiego klubu żużlowego długo oczekiwał na pozytywną decyzję ws. organizacji imprez masowych, ostatecznie jego cierpliwość została wynagrodzona.

Tak naprawdę Orzeł taką zgodę powinien otrzymać przed niedzielnym (5 sierpnia) meczem ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. W piątek po południu wszystkie służby (policja, straż pożarna, ratownictwo medyczne), a także sanepid i powiatowy inspektor budowlany wydali w tej sprawie pozytywną opinię. Negatywnie do sytuacji odniósł się jeden z miejskich urzędników, uznając, że zbyt późno otrzymał potrzebne dokumenty.

Wydanie zgody na organizację imprez masowych na nowym stadionie Orła jest bardzo dobrą informacją dla kibiców, którzy wreszcie będą mogli oglądać spotkania swoich ulubieńców z perspektywy wszystkich dostępnych trybun.

Najbliższą okazję do wsparcia łódzkich rajderów, fani speedwaya będą mieć już w najbliższy weekend. W sobotę (10 sierpnia) Orzeł zmierzy się z Car Gwarant Startem Gniezno, następnego dnia (11 sierpnia) rywalem Orłów będzie ROW Rybnik.

Bilety na ww. wydarzenia do klubowych kas trafią w środę. Kibice będą mogli nabyć wejściówki w kilku miejscach: przed stadionem (także w dniu meczu) oraz w kwiaciarniach H. Skrzydlewska zlokalizowanych przy: Broniewskiego 2, Dziewiarskiej 14, Hubala 6 oraz Piotrkowskiej 194.

Jak informuje oficjalna strona klubu, wszystkie osoby, które chcą wymienić bilet z meczu ze Zdunek Wybrzeżem na spotkanie ze Startem lub ROW-em, będą mogły to zrobić w punktach sprzedaży. Wystarczy tylko zabrać ze sobą wejściówkę ze spotkania z gdańszczanami.