Trwający do niedzieli cykl imprez nad zalewem w Lisowicach koło Koluszek rozpoczęto dziś muzycznie. "Weekend w Lisowicach zaczyna się w czwartek" to hasło wydarzenia, gdzie przy udziale środków z Unii Europejskiej powstaje miejsce wypoczynku.

Na scenie wystąpiła dziś góralska kapela "Póki Co", następnie zespół „Myslovitz”, a także „SOKÓŁ ORKESTAR”. Pierwszy dzień zakończy się przy dźwiękach zespołu „ENEJ”. Imprezę prowadzi Katarzyna Pakosińska, artystka kabaretowa. Ze względu m.in. na niesprzyjające warunki pogodowe baseny zewnętrzne będą czynne od poniedziałku (16 lipca) w godz.10.00-18.00. Pierwszy z nich ma pow. 120 m2 i głębokość 0,6 m, a drugi głębokość 1,2 m i powierzchnię 320 m2 . Korzystać z nich będzie można do 2 września.

Dzisiejsze wydarzenia to nie wszystko. Masa krytyczna, czyli rowerowy przejazd spod Urzędu Miejskiego w Koluszkach do Lisowic wyruszy jutro o godz.17:00 (13 lipca). W sobotę (14 lipca) w godz. 15:00-19:00 nad zalewem w Lisowicach, Polski Związek Wędkarski zorganizuje zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży. W niedzielę (15 lipca) osoby, które będą wypoczywać nad zalewem będą mieć okazję obejrzenia pokazów ratownictwa wodnego i technicznego straży pożarnej.

Zakończenie budowy przewidziano na 30 czerwca 2019 roku. Relację z dzisiejszego wydarzenia będzie można obejrzeć w programie TVP3 Łódź „Projekt Lisowice” (emisja w niedzielę o godz. 18.00).