Pomimo wakacji kierowcy skarżą się na korki i trudności z przejazdem. Widać to szczególnie w godzinach porannych i popołudniowych szczytów komunikacyjnych. Jest to spowodowane dużą kumulacją remontów ulic w mieście.

Tymczasem utrudnień drogowych wciąż przybywa. Od dziś do 5 sierpnia zamknięty zostanie prawy pas jezdni na al. Kościuszki (od Zamenhofa do Struga), w kierunku Bałut. Jest to związane z pracami ciepłowniczymi. Natomiast już 15 lipca rusza przebudowa ul. Rokicińskiej od ul. Malowniczej do ul. Gajcego. Odcinek ten zostanie wyłączony z ruchu.

Przypominamy, że w ostatnią niedzielę zamknięto skrzyżowanie ulic Ogrodowej z Gdańską. To kolejny etap inwestycji w ramach rozpoczętej w kwietniu rewitalizacji ul. Gdańskiej. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami także na skrzyżowaniu al. Włókniarzy z ul. Limanowskiego, gdzie do 18 lipca ma trwać wymiana okablowania sygnalizacji świetlnej. Ruchem sterują policjanci.

Remont trwa także na ul. Narutowicza od Kopcińskiego do Radiostacji (do końca sierpnia), gdzie modernizowane jest torowisko. W czerwcu rozpoczęła się również przebudowa ul. Traugutta ( potrwa do końca listopada). Zamknięte są też odcinki ulic Wschodniej(od Jaracza do Rewolucji 1905r.) i Jaracza (między ulicami Wschodnią i Kilińskiego).

Ciągle trwa budowa dróg rowerowych wokół Ronda Solidarności. Wyłączone z ruchu są buspasy i chodniki. Ponadto, do 20 lipca potrwają prace ciepłownicze na ul. Julianowskiej, gdzie ekipy remontowe zajmują poszczególne pasy ruchu po obu stronach jezdni.

W związku z remontami zmieniła się również organizacja ruchu na niektórych łódzkich ulicach. Ulica Targowa (od Nawrot do Tuwima) i Tuwima (od Targowej do Rodziny Scheiblerów) stały się dwukierunkowe. Natomiast ul. Pryncypalna (od ul. Kluczowej do ul. Tuszyńskiej) jest jednokierunkowa podobnie jak ul. Nowa (na południe od ul. Tuwima do ul. Nawrot)

Dodatkowo na ul. Wierzbowej przy Rodziny Grohmanów w związku z budową ul. Nowowęglowej od 9 lipca jest wygrodzony prawy pas jezdni.