Podpisana została umowa na dofinansowanie przebudowy ulicy Wojska Polskiego. Wartość projektu to niemal 114 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie blisko 74 mln zł.

W ramach inwestycji powstanie m.in. nowe torowisko, chodniki, wyniesione perony przystankowe, nowa krańcówka i parking typu park & ride. Projekt obejmuje przebudowę układu torowo-drogowego ul. Wojska Polskiego od ul.Franciszkańskiej do ul.Strykowskiej - informuje Urząd Miasta Łodzi.

W ramach projektu przewidziano też budowę nowego odcinka torowiska pod ul.Inflancką oraz budowę nowej pętli tramwajowej w rejonie przystanku ŁKA. Zapewni to pełną integrację komunikacji miejskiej z pociągami ŁKA przyjeżdżającymi na stację Łódź Marysin - informuje Urząd Miasta Łodzi.

Torowisko od ul. Strykowskiej do ul.Zielnej będzie przebiegało po północnej stronie ul. Wojska Polskiego. Od ul. Zielnej do ulicy Franciszkańskiej torowisko zostanie przeniesione na stronę południową. Przebudowane zostaną perony tramwajowe i zatoki autobusowe.

Jeszcze w tym roku chcemy ogłosić przetarg i rozpocząć prace projektowe. Budowa rozpocznie się w przyszłym roku i zakończy w 2021 roku - informuje Urząd Miasta Łodzi.
ZOBACZ PEŁNE WYDANIE ŁÓDZKICH WIADOMOŚCI DNIA