Policjanci ze Zduńskiej Woli zatrzymali 44–letniego obywatela Litwy, który jechał trasą S8, skradzionym w Niemczech autem. Decyzją zduńskowolskiego sądu kierowca został tymczasowo aresztowany.

5 lipca funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zatrzymali obywatela Litwy, który kierował skradzionym w Niemczech Volkswagenem California. Dyżurny zduńskowolskiej komendy otrzymał zgłoszenie o niebezpiecznych manewrach wykonywanych przez kierowcę Volkswagena.

Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali opisany samochód do kontroli drogowej na MOP-ie Paprotnia. Wówczas kierujący pojazdem okazał mundurowym dokumenty od auta, na którym widniały litewskie numery rejestracyjne. Policjanci porównali zawarte w dowodzie rejestracyjnym dane z numerem nadwozia samochodu, te okazały się zupełnie inne.

Podczas sprawdzenia Volkswagena w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że kontrolowany pojazd został skradziony 4 lipca 2018 roku na terenie Niemiec. Litwin już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu.