Wydarzenie filmowe w formie kina letniego, organizowane przez nas, Fundację Rozwoju Kinematografii wraz z Zarządem Zieleni Miejskiej w Łodzi ,,Zielona Łódź" . 

Wydarzenie to, obejmuje cykl 18 pokazów plenerowych, plebiscyt związany z miastem Łódź, pokazy studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz atrakcyjne konkursy. 
Wydarzenie będzie również połączone z festiwalem filmowym poświęconym sztuce On Art (http://onart.eu/) Kino letnie potrwa od 6 Lipca do 1 września, w każdym tygodniu przewidujemy po dwa pokazy. 
Pokazy odbywać się będą w parku pomiędzy ulicą Lutomierską a Drewnowską w dzielnicy Bałuty. Miejsce jest wyjątkowe, nigdy wcześniej nie odbywały się tam pokazy plenerowe, zapewnimy więc rozrywkę w tej nieodkrytej jeszcze kulturowo okolicy. Łódź potrzebuje utrwalać tradycję związaną z kinem i sztuką, szczególnie na terenach niezaangażowanych jeszcze w podobne działania. 
W repertuarze przewidujemy filmy głównie związane z miastem Łódź. Część pokazów pełnometrażowych będą poprzedzać projekcje filmów krótkometrażowych, studentów Łódzkiej filmówki właśnie .