Nie lada gratka czeka fanów kina pod chmurką. Na łódzkich Bałutach, w wakacyjne piątki i soboty odbędzie się, aż 18 wydarzeń skierowanych do miłośników wielkiego ekranu. Zaplanowano kino letnie, konkursy i spotkania filmowe. Wszystko to całkowicie bezpłatnie w ramach budżetu obywatelskiego.

Wszystkie imprezy w ramach projektu przygotowanego przez Fundację Rozwoju Kinematografii, Stowarzyszenie Inicjatywa “Razem” oraz Zieloną Łódź, będą odbywać się w piątki oraz soboty, począwszy od 6 lipca aż do 1 września 2018 roku. Start o godzinie 21:00, na terenie parku pomiędzy ulicami Lutomierską a Drewnowską (w pobliżu budynku Komendy Wojewódzkiej Policji).

Repertuar łączy ze sobą pozycje filmowe związane w szczególny sposób z Łodzią, ze znanymi zagranicznymi hitami kinowymi.

- Takie połączenie sprawia, że każdy łodzianin znajdzie propozycję najlepiej odpowiadającą jego zainteresowaniom. Jesteśmy przekonani, że liczba atrakcji oraz ich różnorodność przypadną do gustu mieszkańcom - zachęca Marcin Dumieński, z Fundacji Rozwoju Kinematografii.

Poza projekcjami produkcji pełnometrażowych na uczestników czekają konkursy, prelekcje, pokazy filmów krótkometrażowych związanych ze sztuką, a także plebiscyt na najlepszy polski film 15-lecia. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Kino Letnie realizowane jest w ramach zwycięskiego zadania do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Repertuar i termin pokazów można znaleźć tutaj na stronie FB projektu.

Wszystkim kinomaniakom przypominamy, że 3 lipca (wtorek) rozpoczyna się też 11. edycja Letniego Festiwalu Filmowego "Polówka". W tym roku dla widzów przygotowano 74 filmy, które przez całe lato prezentowane będą na pokazach plenerowych w ośmiu punktach miasta. Cykl rozpocznie film "Cicha Noc" w reż. Piotra Domalewskiego. 
WIĘCEJ O LETNICH POKAZACH FILMOWYCH PRZECZYTASZ TUTAJ