Od niedzieli 1 lipca co tydzień do 22 lipca o godz. 15 zaplanowano piknikowe koncerty w ŁSSE. Jako pierwszy wystąpi polski zespół - "HOLEVIATERS" charakteryzujący się niecodziennym połączeniem muzyki folk z brzmieniem swingowych standardów, ballad jazzowych.

Strefa muzyki przy ul. Tymienieckiego 22/24 to koncerty w cztery niedziele lipca : 1, 8, 15, i 22. Koncerty rozpoczną się o godz. 15:30 oraz 17:00 (w razie niepogody można będzie wybrać się na koncert w sali konferencyjnej fabryki Ludwika Grohmana o godzinie 16:00). Piknik u Grohman'a to nie tylko muzyka, zaplanowano również warsztaty kreatywne i zabawy dla najmłodszych.

Na scenie wystąpią :

8 lipca - Kapela Hanki Wójciak to zespół powstały w Krakowie, grający muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.

15 lipca 2018 - Wojtek Justyna TreeOh! Zespół z Holandii przedstawi dynamiczne połączenie nowoczesnych jazzowych nurtów i funkowego groove’u. Z zespołem wystąpi gość specjalny Poliana Vieira, soulowa wokalistka z Portugalii.

22 lipca 2018 - Samokhin Band Muzyka jaką wykonuje zespół to mieszanka m.in. jazzu, funky, rock’n’rolla i folku połączona z rockowym brzmieniem.