Opis projektu Happy Bus 

 Celem projektu jest zorganizowanie dzieciom, które nie mogą skorzystać z wypoczynku wakacyjnego i pozostają w domu, opieki połączonej z zabawą. Dla wielu z nich jedyną atrakcją a zarazem obowiązkiem jest pomoc rodzicom w pracach gospodarskich. 
 W akcji wykorzystujemy „figlobus” – autobus przegubowy m-ki IKARUS, który pełni funkcję objazdowego „placu zabaw” w okresie wakacyjnym. Jest to specjalnie przebudowany autobus, w którym dzieci spędzają mnóstwo czasu. 
 Uzupełnieniem zabaw dla dzieci są zajęcia organizowane poza autobusem (gry i zabawy sportowe z piłką, badmintonem, „dmuchańce”, trampoliny, kule wodne etc). 
 Towarzyszy nam również specjalny FIRE BUS – strażacki żuk, w którym każde dziecko czuje się jak prawdziwy bohater. 
 W trakcie zabaw przygotowujemy dzieciom posiłki i zapewniamy napoje. Dziećmi opiekują się zagraniczni wolontariusze z całego świata, dzięki czemu dzieci mogą uczyć się języka angielskiego. 
 W trakcie „Przystanków” odbywają się również spotkania ze strażakami, policjantami i ratownikami medycznymi. Dzieci poznają zasady bezpieczeństwa oraz poznają potencjalne zagrożenia. 
 Lekarze robią dzieciom przeglądy dla poprawienia standardów higieny i zdrowia oraz uczą zasad udzielania pierwszej pomocy. 
 Tegoroczny Happy Bus będzie szóstą edycją akcji 
 W projekcie uczestniczy 3 000 – 3 500 dzieci z terenów wiejskich województwa łódzkiego 
 W projekcie uczestniczą również dzieci mieszkające w Rodzinnych Domach Dziecka Fundacji Happy Kids 
 Czas trwania akcji: lipiec – sierpień 2018