Policjanci zatrzymali fałszywą wróżbitkę. Podejrzana zaoferowała powróżenie z dłoni kobiecie przebywającej na dworcu Łódź Kaliska. Zamiast tego, wykorzystując moment nieuwagi niedoszłej klientki, ukradła z jej portfela ponad tysiąc złotych.

Do przebywającej na dworcu Łódź Kaliska kobiety podeszła rzekoma wróżbitka i zaoferowała swoje usługi. Kobieta niewiele myśląc zgodziła się i wyjęła portfel. Kiedy go otworzyła, oszustka chwyciła wystające banknoty i zaczęła uciekać.

Do zuchwałej kradzieży doszło 8 czerwca. Poszkodowana kobieta kilka dni później - 13 czerwca 2018 roku ponownie pojawiła się w rejonie dworca. Bez problemu rozpoznała oszustkę, która wróciła w miejsce przestępstwa i nakłaniała inne osoby do swoich usług. Natychmiast powiadomiła policjantów, którzy zatrzymali podejrzaną.

64-latka był zaskoczona interwencją mundurowych. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutu kradzieży. Złodziejce, która dotychczas nie miała konfliktu z prawem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o ostrożność. Gdy zostajemy zaczepieni przez nieznane osoby nie pokazujmy ile mamy gotówki. Może to grozić utratą pieniędzy. W każdym przypadku stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.