Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych odebrali dziś nagrody i wyróżnienia w konkursie dziennikarskim im. Wojciecha Słodkowskiego, znakomitego dziennikarza, dydaktyka oraz naszego redakcyjnego kolegi - zmarłego w 2012 roku.

Konkurs rozstrzygnięto w trzech kategoriach: materiał telewizyjny, filmowy lub video, materiał prasowy, a także najlepsza gazeta szkolna lub cykliczny program telewizyjny.

Najlepszym dziennikarzem telewizyjnym okazał się Rafał Jutrznia z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łasku. W przygotowanym przez niego materiale video uczniowie komentowali wydarzenia z życia szkoły i swojego miasta. Pierwsze miejsce w kategorii na najlepszą gazetkę szkolną zajęli uczniowie Zespołu Szkół Elekryczno-Elektronicznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Radomsku, którzy na co dzień prowadzą szkolny dwumiesięcznik "Elektrowstrząs". Zwycięskim materiałem prasowym okazał się tekst "Bylebyś walczył dobrze - oblicza łódzkiego sportu" autorstwa Jakuba Balcerskiego, ucznia XXI LO im. Bolesława Prusa w Łodzi.

Nagrodami w konkursie są m.in. staże dziennikarskie w wybranych stacjach radiowych i telewizyjnych a także publikacje i prezentacje zwycięskich materiałów na łamach łódzkich mediów.

Była to druga edycja konkurs. Organizuje go Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi oraz Urząd Miasta. Idea konkursu powstała wśród absolwentów AHE i wychowanków Wojciecha Słodkowskiego.