Kilkadziesiąt minimalistycznych ogrodów w szklanych naczyniach, wykonanych przez pracowników Ogrodu Botanicznego oraz Członków Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków będzie można oglądać do 24 czerwca w Palmiarni przy Al.J.Piłsudskiego 61 w Łodzi.

Na niedzielę 17.06.2018 o godz. 13.00 zaplanowano m.in. prelekcję "Różnorodność oraz ochrona gatunkowa mszaków" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego, którą poprowadzi dr Grzegorz Wolski z Uniwersytetu Łódzkiego, a o godz. 15.00 podczas warsztatów będzie można tworzyć ogród w szkle. W dniach: 16-17.06 oraz 23-24.06 odbywać się będzie kiermasz roślin i akcesoriów do zakładania ogrodów w szkle.

Ogrody w szkle to unikatowy pomysł na element dekoracyjny. Mały „ekosystem” skomponowany w niepowtarzalny sposób i umieszczony w szkle jest niezwykłą ozdobą do każdego wnętrza - informuje Maria Kaczmarska rzecznik prasowy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Sp. z o.o. i Zarządu Zieleni Miejskiej.

Wstęp na wystawę, prelekcję i warsztaty będzie możliwy za okazaniem biletu wstępu do Palmiarni. Wystawa można będzie odwiedzać w godz. 10.00 - 18.00.