Po raz drugi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli wziąć udział w konkursie dziennikarskim im. Wojciecha Słodkowskiego, znakomitego dziennikarza i naszego redakcyjnego kolegi.

Cel konkursu to wyłonienie najlepszej realizacji dziennikarskiej w trzech kategoriach:
 - materiał telewizyjny, filmowy lub video, projekt multimedialny,
 - materiał prasowy,
 - najlepsza gazeta szkolna lub cykliczny program telewizyjny

Nadesłane prace oceniało trzynastoosobowe jury w którym zasiedli m.in. przewodniczący - Jędrzej i Antoni Słodkowscy, a także Wojciech Barczak, Jacek Grudzień, Marek Palczewski, Bartłomiej Pawlak, Marcin Jasiak oraz inni współpracownicy i studenci Wojciecha Słodkowskiego.

Nagrodami w konkursie są m.in. staże dziennikarskie w wybranych stacjach radiowych i telewizyjnych czy publikacja i prezentacja zwycięskich materiałów w łódzkich mediach.

W ubiegłym roku najlepsi okazali się licealiści łódzkiego I LO, którzy otrzymali nagrodę w kategoriach: materiał multimedialny oraz najlepsza gazeta szkolna, zaś za najlepszy materiał prasowy został nagrodzony Patryk Lewy z XXVI LO w Łodzi za artykuł „Fabryka nie tylko „Biała”.

Kto wygra w tym roku?

Finał konkursu odbędzie się w środę, 13 czerwca o godz. 11:00 w Arterionie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi przy ul. Pomorskiej 69/71.