Telewizja Polska zakończyła proces udzielania licencji na Mistrzostwa Świata FIFA 2018 w Rosji. Strefy kibica w województwie łódzkim staną między innymi w Bełchatowie, Aleksandrowie Łódzkim, Pabianicach, Koluszkach czy Sulejowie.

W stolicy województwa łódzkiego nie powstanie miejska strefa kibica. Mimo to włodarze Łodzi chwalą się najdłuższym tego typu miejscem w Polsce.

Na ulicy Piotrkowskiej - 37 punktów gastronomicznych wykupiło od TVP prawa do pokazywania meczów. Miasto zaplanowało świetlną iluminację budynków znajdujących się przy głównej ulicy w Łodzi w barwach narodowych.

Strefy Kibica powstaną w dwóch największych centrach handlowo - rozrywkowych. Na Rynku Manufaktury przy ul. Drewnowskiej powstanie plaża o powierzchni 1400 mkw, którą wypełni 1000 ton piasku prosto z nad morza. Strefa ta pomieści 3000 fanów.

Druga strefa kibica powstanie na patio centrum handlowego – Port Łódź, przy ul. Pabianickiej. Na czas zmagań biało – czerwonych w Rosji miejsce to zamieni się w boisko piłkarskie.

LISTA STREF KIBICA W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM
ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI: Plac Kościuszki
BEŁCHATÓW: Plac Narutowicza
KOLUSZKI: Sala MOK, ul. 3 Maja 2
RAWA MAZOWIECKA: Klub Piłki Aquarium, Katowicka 20
SIERADZ: Rynek
SULEJÓW: OSiR, "Polanka", Błonie 1
PABIANICE: Lewityn, ul. Bugaj 110
PIOTRKÓW TRYBUNALSKI: Rynek Trybunalski
WIDAWA: Gminny Ośrodek Kultury w Widawie
ZGIERZ: Park Miejski

Telewizja Polska jest jedynym i oficjalnym nadawcą Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji. Wszystkie mecze, w tym reprezentacji Polski będzie można oglądać na naszych kanałach.

Mundial 2018 rozpocznie się 14 czerwca od spotkania Rosja- Arabia Saudyjska (godz. 16:45 w TVP2, TVP Sport)

MECZE GRUPOWE REPREZENTACJI POLSKI:
 19 czerwca: godz. 16:30 Polska – Senegal (TVP1, TVP Sport)
 24 czerwca: godz. 19:45 Polska – Kolumbia (TVP1, TVP Sport)
 28 czerwca: godz. 15:30 Japonia – Polska (TVP1, TVP Sport)