Niemieckie koleje (Deutsche Bahn) uruchamiają nocne połączenie autobusowe Berlin-Warszawa. Jednym z pięciu przystanków na trasie będzie Łódź Kaliska. Pierwszy autobus do stolicy Niemiec odjedzie z łódzkiego dworca już 23 czerwca.

Autobusy zarówno z Polski, jak i Niemiec będą ruszać wieczorem, tak aby rano być na miejscu. Z berlińskiego dworca głównego wyjedziemy o 22.45, aby dotrzeć do Łodzi o 5:20 rano, a dalej do dworca Warszawa Zachodnia o 7.40. W drogę powrotną wyruszymy ze stolicy o 22.10, aby dotrzeć do Łodzi 30 minut po północy, i dalej do dworca głównego w stolicy Niemiec, gdzie zgodnie z planem autobus zamelduje się o 7.05 rano.

Na trasie trwającego blisko 9 godzin przejazdu wyznaczono następujące przystanki: na lotnisku Chopina, Łodzi Kaliskiej, poznańskim dworcu autobusowym, berlińskim lotnisku Schönefeld i berlińskim dworcu Südkreuz.

Jak zapewnia niemiecki przewoźnik pojazdy będą klimatyzowane, wyposażone w toalety, gniazdka przy każdym podwójnym siedzeniu i bezpłatny internet na całej trasie. Ceny biletów mają zaczynać się od 14,90 euro.