Zgodnie z nowelizacją ustawy o ratownictwie medycznym, pogotowia ratunkowe wrócą w przyszłym roku do szpitali. To oznacza konieczność zakupów nowych karetek. Wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk przekazał dotację w wysokości 800 tysięcy złotych na ten cel Szpitalowi Powiatowemu w Opocznie.

Przez ostatnie lata w wielu placówkach zdrowotnych usługi pogotowia ratunkowego świadczyły prywatne firmy. Sejm zadecydował o zmianie przepisów. Od kwietnia 2019 roku zespoły ratunkowe mają być w każdym szpitalu powiatowym i wojewódzkim.

Szpital Powiatowy w Opocznie to doświadczona kadra, która będzie gotowa do przejęcia pogotowia ratunkowego. Ratownicy już teraz dzięki współpracy ze Starostwem przechodzą kursy doszkalające.

800 tysięcy złotych to kwota, która pozwoli na zakup dwóch, w pełni wyposażonych karetek. Pieniądze pochodzą ze środków rządowych, z tak zwanej rezerwy wojewody.

Po podpisaniu umowy o dotacji, szpital rozpocznie przygotowania do postępowania przetargowego, niewykluczone, że nowe pojazdy zostaną zakupione jeszcze w tym roku.

ŁWD - J. Mielczarek
ZOBACZ PEŁNE WYDANIE ŁÓDZKICH WIADOMOŚCI DNIA