Teatr Muzyczny w Łodzi przygotowuje się do premiery musicalu „Madagaskar - przygoda musicalowa”, przedsięwzięcia opartego na filmie. Główni bohaterowie spektaklu, to również mieszkańcy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi, który w tym roku obchodzi swoje 80-lecie.

Wernisaż prac wieloletniego pracownika Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Włodzimierza Stanisławskiego, który zaplanowano na 11 czerwca o godz. 18:00 w foyer Teatru Muzycznego to początek przedsięwzięć związanych z nawiązaniem współpracy.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie 30 zdjęć zwierząt łódzkiego ZOO (płazów, gadów, ptaków i ssaków), które zostały wykonane w latach 2006-2017 - informuje Maria Kaczmarska rzecznik prasowy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego i Zarządu Zieleni Miejskiej.

Będzie to szósta wystawa indywidualna fotografa, wcześniejsze wystawy to m.in. „Kalahari - raj zwierząt” (2006 r.), „Słowińskie pejzaże” (2008 r.), „W poszukiwaniu koloru” (2010 r.). Włodzimierz Stanisławski brał także udział również w wielu wystawach zbiorowych Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, do którego należał w latach 1977-1992, oraz Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Fotografów Przyrody, którego członkiem jest od 2005 roku.

Przy okazji wernisażu zostaną wystawione również wizualizacje nowych inwestycji na terenie ogrodu, które zostały zrealizowane i te  zaplanowane.