9-10 czerwca będzie imprezowym weekendem w województwie łódzkim. Prócz Juwenaliów, które startują w piątek na Politechnice Łódzkiej, będzie się można pobawić między innymi w Aleksandrowie Łódzkim, Pabianicach, Łasku czy Koluszkach, a to wszystko za sprawą atrakcji jakie miasta przygotowały dla swoich mieszkańców.

fot. Aleksandrów Łódzki fot. Aleksandrów Łódzki DNI ALEKSANDROWA ŁÓDZKIEGO

Najgłośniejsza impreza plenerowa z pewnością odbędzie się w Aleksandrowie Łódzkim. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim nie zabraknie rockowego brzmienia.

Impreza zacznie się już w sobotę od występu zespołu KAST o godz. 15:00. Na szaleństwo długo nie będzie trzeba czekać. O godz. 18:00 wystąpi znana z zespołu Lombard, Małgorzata Ostrowska, a tuż po niej wystąpi Ørganek (godz. 19:30). Godz. 21:30 będzie należała do Braci. Sobotni dzień zakończy blok muzyki elektronicznej – „Electric Nigth Fever”

W niedzielę na mieszkańców czeka również mnóstwo atrakcji. Na scenie wystąpi Kamil Bednarek (godz. 18:00) oraz gwiazda wieczoru, Patrycja Markowska (godz. 20:00).

Do tradycji „Dni Aleksandrowa Łódzkiego” wpisał się „Mecz inny niż wszystkie”. W tym roku rozegrany zostanie Benefis Legend Sokoła Aleksandrów – Arkadiusza Świętosławskiego i Arkadiusza Simy. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o 17:00.

Na terenie imprezy powstanie wesołe miasteczko.

Relacje na żywo będzie można oglądać w sobotę o godz. 17:30, 19:20 i 21:20 w TVP 3 Łódź

JARMARK ŁASKI

Po raz 22. w Łasku zostanie zorganizowany Jarmark. Rozpocznie się w sobotę, 9 czerwca na placu 11. Listopada. Wśród atrakcji jakie czekają na mieszkańców są koncerty i pikniki. Zabawa na rynku potrwa dwa dni.

Atrakcją imprezy będzie między innymi: Turniej Sołectw, występy Zespołów Pieśni i Tańca „Łódź” oraz „Sędziejowice”, czy Piknik edukacyjno – historyczny „Tak blisko, tak daleko”.

W ramach Jarmarku, w niedzielę od godz. 18:00 odbędzie się „Spina Hip Hop Festival”. Na scenie przy ul. Narutowicza 28 wystąpią Support, Dwa Sławy, Quebonafide.

DNI PABIANIC

Miasto Pabianice po raz 41. będzie obchodzić swoje święto. Impreza potrwa dwa dni i zostanie zorganizowana zostanie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Grota Roweckiego 3.

W sobotę na uczestników imprezy czeka sporo atrakcji. Wśród nich będzie bieg 5-kilometrowy, rajd rowerowy czy festiwal koszykówki.

W programie znalazły się również turniej siatkówki plażowej, rodzinne zmagania sportowe oraz Mistrzostwa Pabianic w biegach szachowych do lat 16.

Niedzielę na scenie wystąpią Gitarzyści po 40-tce oraz Dobrzanie, Sylwia Grzeszczak i DJ Nina Suerte. Gwiazdą wieczoru będzie Happysad.

Na terenie imprezy znajdą się: wesołe miasteczko czy strefa gastronomiczna. Będzie można również zobaczyć pokaz umiejętności psów policyjnych i wziąć udział w wielu konkursach.

fot. Gmina Koluszki fot. Gmina Koluszki DNI KOLUSZEK

Istne szaleństwo czeka mieszkańców Koluszek. W amfiteatrze przy Parku Miejskim w Koluszkach zabawa będzie trwać dwa dni.

W sobotę na scenie wystąpią: o godz. 17:00 Izabela Trojanowska, Power Play (godz. 18:30). Gwiazdą dnia będzie Antek Szymkiewicz, który na scenie pojawi się o 20:00.

Niedziela zacznie się z wielkim przytupem. Jako pierwsza na scenie pojawi się Margaret (godz. 16:15), o godz. 18:30 zespół Skaldowie a o godz. 20:00 Eklektyczne Gitary.

Nie zabraknie akcentów lokalnych. Już od piątku będzie można podziwiać wernisaż profesora Andrzeja Mariana Bartczaka w Bibliotece Publicznej w Koluszkach. Na scenie w sobotę wystąpią zespoły folklorystyczne a w niedzielę swój koncert da Orkiestra OSP Koluszki.

Dni Koluszek zakończy pokaz fajerwerków w niedzielę o 21:00