Od niedzieli zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Duże zmiany czekają pasażerów korzystających z połączeń na linii Łódź – Sieradz.

Rozpoczynająca się modernizacja linii nr 14 na odcinku Łódź Kaliska – Zduńska Wola zakłada wymianę torów, sieci trakcyjnej, przebudowę wiaduktów, przejazdów kolejowych i peronów. Efektem końcowym ma być skrócenie czasu przejazdu na remontowanym odcinku o 15 minut i zwiększenie komfortu podróżnych. Prace remontowe znacznie ograniczą jednak przepustowość odcinka jednotorowego Łask – Zduńska Wola. Jednocześnie będzie prowadzona przebudowa stacji w tych miejscowościach. Począwszy od 10 czerwca z Łodzi do Sieradza i z Sieradza do Łodzi przejedzie zaledwie 8 pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Cztery z nich w godzinach porannych do Łodzi i cztery w popołudniowych do Sieradza. Pozostałe składy zostaną zastąpione komunikacją autobusową.

Dodatkowo za 14 pociągów o największej frekwencji podróżnych pojadą autobusy przyspieszone zatrzymujące się tylko w Zduńskiej Woli i Sieradzu. Dzięki temu czas podróży z Łodzi do Sieradza wydłuży się zaledwie o 6 minut.

Co więcej w pociągu spółki PKP InterCity 1611 (Asnyk) pomiędzy stacjami Łódź Chojny – Sieradz będą honorowane bilety ŁKA, co zapewni możliwość bezpośredniego dojazdu do Sieradza na godzinę 8:00 rano. Należy ponadto przypomnieć, że bilety ŁKA są honorowane w pociągach POLREGIO.

Dla podróżnych, którzy korzystają z pociągów pomiędzy Łodzią i Pabianicami przygotowanych zostanie 6 dodatkowych połączeń, dzięki czemu obydwa miasta połączy aż 40 pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w ciągu dnia. Aby ułatwić korzystanie z komunikacji zastępczej na przystankach znajdą się dodatkowe informacje dla podróżnych. Autobusy komunikacji zastępczej zostały oznaczone w widoczny sposób. Spółka przygotowała rozkłady jazdy, które są dostępne w kasach i u drużyn konduktorskich. Na pozostałych liniach ŁKA rozkład zostanie wprowadzony bez poważnych zmian i utrudnień.