Były bramkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej, Jan Tomaszewski skomentował wybór piłkarzy na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji.

Gościem TVP Info, tuż po ogłoszeniu Kadry Polski na Mundial 2018 przez Adama Nawałkę, był Jan Tomaszewski.

- Pierwszy mecz jest bardzo ważny. Nie najważniejszy, ale bardzo ważny, dlatego dobrze by było, aby cała reprezentacja wystąpiła w stuprocentowym składzie – ocenia Jan Tomaszewski doniesienia o kontuzji Kamila Glika.

Były bramkarz nie widzi problemów ze składem podstawowej „jedenastki” na Mundial. Ma natomiast zastrzeżenia do zawodników drugoplanowych.

- Nie widzę w obronie Tiago Cionka, bo dla mnie lepszy jest Dawidowicz i Kamiński, którzy grają w lepszych klubach. Po za tym są to perspektywiczni zawodnicy. Jeśli chodzi o linię pomocy, to każdy mówi, że nie ma Mączyńskiego. Jestem przekonany, że Mączyński jest zdecydowanie lepszy od Sławka Peszki – ocenia były bramkarz reprezentacji. 

Na pytanie o obiektywną ocenę reprezentacji Polski, powiedział – Dla tej reprezentacji to apogeum formy. Nie czarujmy się, 5-6 zawodników z podstawowego składu tej drużyny nie pojedzie już na kolejne mistrzostwa - przyznał szczerze Tomaszewski.

"Orzeł Górskiego" jest zachwycony tym, że drużyna gra wspólnie od czasu, kiedy kadrę przejął Adam Nawałka.

Wywiad dla TVP Info transmitowany był z ośrodka Telewizji Polskiej w Łodzi.

Wszystkie mecze rozegrane podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji, w tym również naszej reprezentacji będzie można oglądać na antenach Telewizji Polskiej.