Waldemar Buda, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Łodzi, przedstawił dziś kolejną propozycję dla łodzian. Poseł Prawa i Sprawiedliwości chce wprowadzić Kartę Łodzianina, która uprawniałaby do darmowej komunikacji miejskiej i zniżek w instytucjach publicznych.

Oprócz bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej, posiadacze karty otrzymaliby także 15% zniżki na korzystanie z oferty miejskich muzeów, kąpielisk i lodowisk. Poseł Waldemar Buda ma nadzieję, że w przyszłości do programu włączyłyby się firmy prywatne, zwiększając zakres dostępnych dzięki karcie korzyści.

- Chcielibyśmy, żeby "Karta Łodzianina" była, swego rodzaju, przepustką do załatwiania jak największej liczby spraw w Łodzi. Ma to być karta biblioteczna a także umożliwiająca korzystanie z parkometrów. - mówi Waldemar Buda, kandydat na prezydenta Łodzi

O wydanie bezpłatnej karty mogliby występować ci, którzy rozliczają w Łodzi deklarację PIT, a także zamieszkujący w mieście emeryci, uczniowie i studenci oraz dzieci do 7 roku życia i bezrobotni.

- To swego rodzaju program lojalnościowy za to, że mieszkamy w Łodzi, kochamy Łódź i zachęta dla innych, żeby się tu przeprowadzali się i nie myśleli o wyprowadzce z Łodzi. - przedstawia poseł Waldemar Buda

Zdaniem Waldemara Budy utworzenie Karty przyczyniłoby się do zwiększenia wpływów z podatków do budżetu miasta i zwiększenia zainteresowania wizytami w miejskich instytucjach kultury.