Popularny wśród kierowców darmowy parking przy ulicy Nawrot między ul. Sienkiewicza a ul. Piotrkowską z końcem kwietnia został zamknięty dla samochodów. W jego miejsce powstanie prywatny parking. Wkrótce Urząd Miasta Łodzi ogłosi przetarg na sprzedaż działki.

Przy wjeździe na parking pojawiła się tablica zabraniająca parkowania. Pomimo to, niektórzy kierowcy próbują zostawać tam swoje pojazdy. Z miejsca został nawet usunięty słupek, który miał uniemożliwić parkowanie. Jak zapewnie Urząd Miasta nie będzie na razie karał niezdyscyplinowanych kierowców.

 - Właściciel pojazdu proszony będzie jedynie o kontakt telefoniczny pod numer podany na tablicy. Na razie nie będziemy nikogo odholowywać – zapewnia Aleksandra Hac, z biura prasowego Prezydenta Miasta Łodzi i Nowych Mediów.

Parkującym nic nie grozi też, ze strony straży miejskiej, ponieważ nie zajmuje się ona tego rodzaju parkingami.

- Przepisy prawa o ruchu drogowym obowiązują nas na drogach publicznych, w tym wypadku więc nie mają zastosowania. Chyba, że dojdzie tam do jakiegoś zagrożenia - informuje Marek Marusik, zastępca naczelnika Wydziału Dowodzenia Straży Miejskiej w Łodzi.

Z informacji przekazanej przez UMŁ wynika, że działka użytkowana była przez firmę, która nie płaciła za dzierżawę i zerwano z nią umowę.

- Teren zostanie wystawiony na sprzedaż. Przetarg chcemy rozstrzygnąć jeszcze w wakacje. W planach zapisane jest, że w tym miejscu ma powstać parking. - informuje Aleksandra Hac.

W przyszłym tygodniu zarządzenie o tym terenie powinno trafić na kolegium prezydenckie. Wtedy zostanie ogłoszony przetarg.