We wszystkich parafiach Archidiecezji Łódzkiej rozpoczęła się dziś zbiórka na rzecz pomocy rodzinie z Tuszyna Lasu, która straciła dom po wybuchu butli z gazem. Akcję charytatywną zainicjował arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki, który spotkał się z poszkodowanymi. Łódzka Caritas uruchomiła subkonto, na które można wpłacać darowizny pieniężne na odbudowę mieszkania.

Datki zbierano m.in. po mszy w kościele pod wezwaniem Świętego Krzysztofa w Tuszynie Lesie, parafii poszkodowanych. Proboszcz przekazał wiernym apel arcybiskupa o wsparcie pieniężne rodziny, która w wyniku wybuchu straciła wszystko. - Całe to wydarzenie wywołało wielką solidarność i serdeczność wielu ludzi, ale także wspólną troskę o to aby tej rodzinie przyjść z pomocą - mówi ks. Tadeusz Słobodziński proboszcz parafii św. Krzysztofa w Tuszynie Lesie.

Przypomnijmy, w nocy z 13 na 14 kwietnia w domu, w którym mieszkało młode małżeństwo z 2,5-letnim synkiem, wybuchła butla z gazem. Eksplozja uszkodziła połowę konstrukcji budynku.

Pomoc rodzinie zorganizowała także łódzka Caritas.

Poszkodowani na razie mieszkają u rodziny. Na działce zakończyła się już rozbiórka uszkodzonego budynku. Powstają już także pierwsze plany nowego domu. Wszyscy z niecierpliwością czekają, aż rozpocznie się budowa.

ŁWD - K.Kindykiewicz
ZOBACZ PEŁNE WYDANIE ŁÓDZKICH WIADOMOŚCI DNIA