Łódzka policja zatrzymała poszukiwanego listem gończym skazanego w głośnej sprawie kradzieży ok. 8 mln zł przewożonych z banku w Swarzędzu - poinformowała we wtorek PAP Joanna Kącka rzeczniczka łódzkiej policji.

Mężczyzna, który w procesie odpowiadał z wolnej stopy, w lipcu ub. roku został skazany przez Sąd Okręgowy w Łodzi na 6 lat i 2 miesiące. Nie był na ogłoszeniu wyroku, potem się ukrywał. Był jednym z sześciu oskarżonych, których łódzki sąd skazał za udział w tym przestępstwie.

Jak poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka, mężczyzna został zatrzymany w Łodzi na terenie dzielnicy Górna przez policjantów z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Do kradzieży doszło w lipcu 2015 r. Brał w nim udział m.in. "fałszywy konwojent", który jadąc w konwoju z pieniędzmi, odjechał autem przewożącym gotówkę z banku w Swarzędzu. Następnie porzucił samochód i zniknął wraz z pieniędzmi. Ustalono, że sprawca - z zawodu krawiec - zatrudnił się w firmie ochroniarskiej kilka miesięcy wcześniej, podając fałszywe dane osobowe. Przygotowując się do akcji, zmienił wygląd: ogolił głowę i zapuścił brodę, zażywał też środki, które sprawiły, że przybrał na wadze. Został skazany przez sąd na 8 lat i 2 miesiące więzienia.(PAP)