Budowa dodatkowych trybun na Stadionie ŁKS-u coraz bliżej. Do wydziału Zarządu Inwestycji Miejskich wpłynęły trzy oferty na przygotowanie programu funkcjonalno- użytkowego. Teraz komisja wybierze zwycięzcę przetargu. Kiedy? Na razie nie wiadomo.

Przedstawiciele magistratu na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego w budżecie zabezpieczyli 200 tysięcy złotych. Do Zarządu Inwestycji Miejskich wpłynęły oferty trzech firm, które wzięły udział w przetargu - ze Szczecina, Tarnowa i Łodzi.

Od momentu podpisania umowy firma będzie miała 75 dni na przedstawienie programu funkcjonalno-użytkowego oraz kosztu inwestycji. Potem zostanie rozpisany przetarg w trybie "zaprojektuj i wybuduj" na dokończenie stadionu. Na razie magistrat nie podaje konkretnego terminu, kiedy to nastąpi.

Po wybudowaniu trzech trybun stadion będzie miał 20 tysięcy miejsc dla kibiców. Trybuna południowa pomieści muzeum ŁKS-u i klubowy sklep oraz restaurację. Wschodnia zamieni się w przestrzeń handlowo-usługową, a północna - konferencyjno biurową. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem stadion ma być gotowy w 2020 roku.

(ŁWD - M. Komorowska)