W Łodzi powstanie pięć nowych stacji Łódzkiego Roweru Publicznego. Powstaną dzięki współpracy jednej z sieci stacji benzynowych z firmą Nextbike Polska. Na przełomie marca i kwietnia zostaną one uruchomione na 5 stacjach paliw zlokalizowanych w różnych częściach Łodzi. Łącznie do systemu ŁRP zostanie włączonych 50 nowych jednośladów.

Rowery dostępne na stacjach będą w pełni kompatybilne z istniejącym systemem roweru publicznego, co oznacza, że pojazdy pobrane z tych lokalizacji będzie można pozostawić na dowolnych stacjach rowerowych na terenie miasta i odwrotnie.

Wypożyczanie na stacjach benzynowych będzie się odbywać również na tych samych zasadach, z wykorzystaniem terminala lub aplikacji mobilnych. Dla użytkowników systemu będzie przygotowana również specjalna strona internetowa, dzięki której, po uprzedniej rejestracji, będą mogli oni otrzymywać m.in. kupony zniżkowe na ofertę stacji oraz dodatkowe punkty lojalnościowe.

Nowe stacje ŁRP zostaną zlokalizowane na stacjach przy ul. Św. Teresy 70/72, Rokicińskiej 142, Strykowskiej 38, Brzezińskiej 23/25 i Grzegorza Palki 7.

System Łódzkiego Roweru Publicznego zostanie uruchomiony 1 marca.

ŁWD