Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego wiceministra skarbu Pawła T. i pięć innych osób w związku z nieprawidłowościami przy prywatyzacji polskich zakładów chemicznych CIECH. Wśród zatrzymanych jest też mieszkaniec Łodzi Jakub W., który pracował jako specjalista ds. finansowych przy tej prywatyzacji. Funkcjonariusze CBA oskarżają go o przekroczenie uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowej.

Funkcjonariusze CBA rano zatrzymali w tej sprawie sześć osób, Cztery w Warszawie, jedną w Łodzi i jedną w Krakowie. Miały one narazić skarb państwa na ogromne straty finansowe.

Jak mówi Temistokles Brodowski z CBA: "Nasi funkcjonariusze podczas tego śledztwa ustalili, że chodzi o zaniżoną wycenę akcji, jednej ze spółek chodzi o CIECH S.A, jak się okazało chodzi o co najmniej 100 mln złotych, zatrzymane osoby tafią do prokuratury w Katowicach tam usłyszą zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych".

Sprawa dotyczy wykupu po bardzo korzystnej cenie od Skarbu Państwa przez spółkę z grupy Kulczyk Investments prawie trzydziestu ośmiu procent akcji zakładów chemicznych CIECH.

ŁWD - M. Aleksandrzak-Grabska