Jak zabezpieczyć się na wypadek klęski żywiołowej? Co zrobić gdy nie ma prądu? Jak przeżyć bez jedzenia - tego wszystkiego uczyli się dziś licealiści z I LO w Łodzi. W szkole zorganizowano Dzień Przetrwania.

Rząd ogłosił stan klęski żywiołowej. W mieście nie ma prądu, wody oraz żywności, nie działają także telefony komórkowe.Od kilkunastu dni utrzymują się siarczyste mrozy. A na dodatek na ulicach grasują złodzieje plądrujący sklepy oraz domy. - Do wypadek takiego katastroficznego scenariusza przygotowywali się uczniowie.
- "chcemy pokazać ze takie rzeczy mogą się wydarzyć i chcemy zaprezentować to jak sobie radzić z takimi sytuacjami" - mówi Michał Jóźwiak, przewodniczący I LO w Łodzi.
W ramach szkolenia przygotowano 10 zajęć tematycznych prowadzonych przez ekspertów: policjantów, fizyków, chemików a także harcerzy. Można było nauczyć się między innymi jak udzielać pierwszej pomocy, jak obchodzić się bronią i jak przetrwać w lesie.
Zdaniem uczniów takie zajęcia są bardzo potrzebne.
Absolwenci i uczniowie I liceum Ogólnokształcącego w Łodzi organizują w szkole takie dni tematyczne nie po raz pierwszy. Młodzież zdobyła już doświadczenie jak przetrwać w ekstremalnych warunkach w górach czy nad morzem.

ŁWD - A. Kozłowska