Policjanci z Komendy Powiatowej w Radomsku prowadzą kontrole pustostanów. W wielu budynkach nocują bezdomni, którzy przy minusowej temperaturze są narażeni na zamarznięcie. Część z nich nie chce pomocy mundurowych.

Opuszczone domy, fabryki i ogródki działkowe, to najczęściej miejsca w których policjanci spotykają osoby bezdomne, te często bywają pod wpływem alkoholu i odmawiają zabrania do domu opieki.
Do schroniska dla osób bezdomnych przewożone są osoby trzeźwe, lecz w przypadku niskich temperatur, na noc może zostać każdy.
Za zabezpieczenie pustostanów odpowiadają właściciele, jednym obecność bezdomnych nie przeszkadza, a inni zobowiązują się do zabezpieczenia budynków. Na terenie tej, byłem stolarni bezdomni przebywali wiele miesięcy. Mieli gdzie spać i czym palić.
Właściciel po interwencji policji budynki zamknął i bezdomni już tu nie przebywają. Często śpią jednak w miejscach, które zagrażają ich życiu.
Dzielnicowi opuszczone budynki odwiedzają podczas każdego dyżuru, przed laty te obowiązki współdzielili ze strażą miejską, lecz ta została w Radomsku zlikwidowana.

ŁWD - J. Mielczarek