Liceum Politechniki Łódzkiej najlepsze w województwie łódzkim. Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała ranking najbardziej prestiżowych liceów i techników w Polsce. Najlepsze do tej pory łódzkie licea znalazły się poza pierwszą 20. Ogólniak PŁ znalazł się na 21 miejscu, I Liceum Ogólnokształcące im. Kopernika na 23 i spadło o 10 pozycji. Na piątym miejscu w rankingu najlepszych szkół technicznych znalazło się Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie.

Po raz pierwszy najlepszym Liceum w województwie zostało Publiczne Liceum Politechniki Łódzkiej. Przegoniło I LO. Choć w ubiegłym roku szkoła była o dwa miejsca wyżej, zdaniem wicedyrektora szkoły to i tak duży sukces.

W rankingu brane są pod uwagę sukcesy w olimpiadach, także tych międzynarodowych, oraz wyniki matury. W liceum uczniowie do olimpiad i matur mogą przygotowywać się między innymi podczas zajęć pozalekcyjnych, mogą też barć urlopy olimpijskie.

Dla uczniów ważny jest nie tylko poziom nauczenia, czy wysokie miejsca w rankingach szkół. Liczy się tez atmosfera i nauczyciele.

W rankingu na wysokim, piątym miejscu znalazło się Technikum Nowoczesnych technologii w Kleszczowie. Awansowało z 7 miejsca. W kategorii szkół technicznych jury brało tez pod uwagę wyniki egzaminów zawodowych. W pierwszej 50-tce najlepszych polskich szkół znalazło się XXI liceum.

W tegorocznym rankingu były oceniane 2195 licea ogólnokształcące i 1744 technika.

ŁWD - A. Śmiechowska